spacer
spacer search spacer

Portal WIW Krosno
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie

Search
spacer
BIP
W skrócie


header 38-400 Krosno ul. ks. Piotra Ściegiennego 6A, tel.:134325923, faks:134326933
e-mail: krosno.wiw@wetgiw.gov.pl, strona www: wiw.krosno.pl
Menu główne
Start
Aktualności
Struktura WIW
Funkcjonowanie WIW
Laboratorium
Włośnie-badania
Ochrona zwierząt
Przemieszczanie zw.
ASF
Ptasia grypa
Zwalczanie chorób
Rolniczy Handel Detal.
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Pliki do pobrania
W mediach
Karta wspomnień
BIP
GIW
PIW
UW Rzeszów
FTP
VetGeo
eAS
ePUAP
Antykorupcja
Służba Cywilna
 
Start

Wiadomości3 lipiec 2020 r.

W dniu 31 lipca 2020 roku w siedzibie WIW z/s w Krośnie odbyło się uroczyste pożegnanie zorganizowane w związku z przejściem na emeryturę dr Józefa Urbanika oraz zakończeniem pełnienia przez Niego funkcji Wojewódzkiego Inspektora Weterynaryjnego ds. bezpieczeństwa żywności.

W spotkaniu uczestniczyli dr Mirosław Welz Za- ca Głównego Lekarza Weterynarii, lek. wet. Janusz Ciołek Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, lek. wet. Renata Kondrat Z-ca Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii oraz Koleżanki i Koledzy z zakładu pracy.

Dr Mirosław Welz, reprezentując Główny Inspektorat Weterynarii, wystąpił jako wieloletni przełożony i przyjaciel Jubilata, odczytał list intencyjny Głównego Lekarza Weterynarii oraz złożył osobiste podziękowania za wielki wkład pracy, profesjonalizm i współpracę. Życzył zdrowia i dalszych sukcesów na nowym etapie życia.

Z tej okazji dr Janusz Ciołek Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii złożył Jubilatowi w imieniu swoim, jak też pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, serdeczne podziękowania za Jego 42-letnią owocną oraz profesjonalną pracę w służbach weterynaryjnych. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Józef Urbanik w trakcie całego okresu pracy dał się poznać jako doskonały fachowiec i koordynator, a kierowany przez Niego Zespół zawsze prezentował wysoki poziom kompetencji merytorycznych i organizacyjnych. Nadmienił, że trudno jest w kilku zdaniach podsumować tę codzienną i wieloletnią służbę dla dobra ludzi i zwierząt – „Pro bono animalium et hominum”. Jej bezpośrednie owoce to m. in. bardzo dobra sytuacja w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego na terenie województwa. Do wyrazów podziękowań dołączył najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na zasłużonej emeryturze oraz prośbę o utrzymywanie koleżeńskich kontaktów ze społecznością weterynaryjną Podkarpacia.

Na zakończenie oficjalnych wystąpień Kierownictwa Inspekcji Weterynaryjnej głos zabrał dr Józef Urbanik, który w krótkim wystąpieniu podziękował za docenianie i wszystkie miłe słowa oraz grzeczności skierowane pod jego adresem.

Po tym wystąpieniu obecni na spotkaniu wręczyli dr Urbanikowi kwiaty i skromne upominki jako dary serca ku pamięci oraz miłym wspomnieniom.20 maj 2020 r.
LABORATORIUM – badania kleszczy w kierunku Borrelia burgdorferi
Zakład Higieny Weterynaryjnej w Krośnie wstrzymuje do odwołania wykonywanie badań kleszczy w kierunku Borrelia burgdorferi metodą real-time PCR. .9 marzec 2020 r.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 30 stycznia 2020 r. w sprawie zasad bioasekuracji, jakie powinny być przestrzegane podczas polowania lub odstrzału sanitarnego oraz przy wykonywaniu czynności związanych z zagospodarowaniem zwierzęcia łownego z gatunku dzik.

spacer

spacer