spacer
spacer search spacer

Portal WIW Krosno
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie

Search
spacer
BIP
W skrócie


header 38-400 Krosno ul. ks. Piotra Ściegiennego 6A, tel.:134325923, faks:134326933
e-mail: krosno.wiw@wetgiw.gov.pl, strona www: wiw.krosno.pl
Menu główne
Start
Aktualności
Struktura WIW
Funkcjonowanie WIW
Laboratorium
Włośnie-badania
Ochrona zwierząt
Przemieszczanie zw.
ASF
Ptasia grypa
Zwalczanie chorób
Rolniczy Handel Detal.
Badanie kleszczy
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Pliki do pobrania
W mediach
Karta wspomnień
BIP
GIW
PIW
UW Rzeszów
FTP
VetGeo
eAS
ePUAP
Antykorupcja
Służba Cywilna
 
Start

News 2017 PDF Drukuj E-mail
Napisał Administrator   
środa, 07 listopad 2018


15 listopad 2017 r.

Narada szkoleniowa dla powiatowych lekarzy weterynarii woj. podkarpackiego z udziałem przedstawicieli Podkarpackiego Oddziału Regionalnego oraz Biur Powiatowych ARiMR.

W dniu 15 listopada 2017 r. w siedzibie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Krośnie odbyła się narada szkoleniowa, w której udział wzięli zaproszeni goście: Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pani Teresa Pamuła, przedstawiciele Biura Rejestracji Zwierząt Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Kierownicy Biur Powiatowych ARiMR województwa podkarpackiego, Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Pan Mirosław Welz, Z-ca Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Pan Janusz Ciołek, powiatowi lekarze weterynarii województwa podkarpackiego oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii.

W trakcie spotkania omówiono następujące zagadnienia: - System Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt.
- Postępowanie mandatowe Inspekcji Weterynaryjnej.
- Realizacja kontroli wymogów wzajemnej zgodności oraz kontroli urzędowych IRZ w 2017 r.
- Ubój zwierząt w gospodarstwie na użytek własny.
- Sytuacja epizootyczna w Polsce w zakresie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).
- Działania Inspekcji Weterynaryjnej – odstrzał sanitarny dzików.

Podczas spotkania podkreślono wieloletnią i owocną współpracę pomiędzy Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Inspekcją Weterynaryjną województwa podkarpackiego.10 wrzesień 2017 r.
Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w dniu 8 września br. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 sierpnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia programu zwalczania zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła oraz wirusowej biegunki bydła i choroby błon śluzowych w wybranych stadach bydła (Dz. U. poz. 1722).

Przedmiotowy program jest dobrowolny i został opracowany na wniosek Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Koszty realizacji programu, w tym koszty pobierania próbek i badań laboratoryjnych próbek oraz koszty nadzoru sprawowanego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej, ponoszą posiadacze zwierząt, którzy uczestniczą w programie.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jego ogłoszenia. Natomiast sam program stosuje się od dnia 1 stycznia 2018 r.10 wrzesień 2017 r.
Ulotka oraz informacja dla hodowców drobiu dotycząca stosowania środków bioasekuracji minimalizujących ryzyko przeniesienia wysoce zjadliwej grypy ptaków do gospodarstwa.21 lipiec 2017 r.

W dniu 21 lipca 2017 roku w Kielcach, zostało podpisane porozumienie o współpracy przy zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt pomiędzy: Świętokrzyskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii dr Bogdanem Konopką reprezentującym Inspekcję Weterynaryjną województwa świętokrzyskiego, a Podkarpackim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii dr Mirosławem Welzem reprezentującym Inspekcję Weterynaryjną województwa podkarpackiego.
W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń, porozumienie wzmocni możliwości działania Inspekcji Weterynaryjnej przy zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt zarówno na terenie województwa podkarpackiego jak i świętokrzyskiego.


18 lipiec 2017 r.
Apel Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dot. afrykańskiego pomoru świń.12 czerwiec 2017 r.
W związku z wystąpieniem w Polsce (między 7 a 10 czerwca br.) kolejnych 7 ognisk (w tym 5 w woj. lubelskim, w powiecie bialskim) afrykańskiego pomoru świń (łącznie w Polsce potwierdzono dotychczas 30 ognisk) u świń, Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii przypomina o podstawowych zasadach bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną (szczegóły w załączonej ulotce). Jest to szczególnie istotne dla hodowli świń w województwie podkarpackim, które leży w bezpośrednim sąsiedztwie z woj. lubelskim oraz Ukrainą, gdzie ostatnio odnotowuje się zwiększoną liczbę przypadków i ognisk ASF.8 czerwiec 2017 r.
Nowy zmodyfikowany wzór wniosku - RHD.21 kwiecień 2017 r.
PYTANIA I ODPOWIEDZI DO REGULACJI PRAWNYCH DOTYCZĄCYCH ROLNICZEGO HANDLU DETALICZNEGO (RHD).12 kwiecień 2017 r.
Wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie woj. podkarpackiego rozpocznie się
22 kwietnia 2017 r.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii


6 kwiecień 2017 r.
Zmiana przepisów w sprawie HPAI w Polsce.5 kwiecień 2017 r.
Zmiana przepisów rozporządzenia MRiRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Obowiązuje od 6 kwietnia 2017 r.31 marzec 2017 r.
Przesunięcie terminu rozpoczęcia wiosennej akcji szczepień lisów w woj. podkarpackim.

W związku z przedłużającymi się procedurami przetargowymi na dostawę i zrzut szczepionki doustnej dla lisów wolno żyjących informujemy, że zaplanowane na 4 kwietnia br. rozpoczęcie akcji wiosennej opóźni się. O rozpoczęciu akcji powiadomimy niezwłocznie.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii


25 styczeń 2017 r.
Zapraszamy przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, straży miejskich, policji, organizacji pozarządowych z terenu województwa podkarpackiego do udziału w konferencji pn. „Zapobieganie bezdomności zwierząt”, która odbędzie się 31 stycznia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Celem konferencji jest prezentacja dobrych i złych praktyk zidentyfikowanych w oparciu o obowiązujące regulacje prawne, doświadczenia NIK, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wydarzenie jest organizowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Najwyższą Izbę Kontroli oraz Wojewódzki Inspektorat Weterynarii..

Ostatnia aktualizacja ( środa, 07 listopad 2018 )
< Poprzedni   Następny >
spacer

spacer