spacer
spacer search spacer

Portal WIW Krosno
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Krośnie

Search
spacer
BIP
W skrócie


header 38-400 Krosno ul. ks. Piotra Ściegiennego 6A, tel.:134325923, faks:134326933
e-mail: krosno.wiw@wetgiw.gov.pl, strona www: wiw.krosno.pl
Menu główne
Start
Aktualności
Struktura WIW
Funkcjonowanie WIW
Laboratorium
Włośnie-badania
Ochrona zwierząt
Przemieszczanie zw.
ASF
Ptasia grypa
Zwalczanie chorób
Rolniczy Handel Detal.
Linki
Napisz do nas
Szukaj
Pliki do pobrania
W mediach
Karta wspomnień
BIP
GIW
PIW
UW Rzeszów
FTP
VetGeo
eAS
ePUAP
Antykorupcja
Służba Cywilna
 
Start arrow ASF arrow Szkolenie ASF

Szkolenie ASF PDF Drukuj E-mail
Napisał Administrator   
poniedziałek, 12 wrzesień 2016
9 wrzesień 2016 r.
W dniu 8 września 2016 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się szkolenie z zakresu zwalczania zagrożenia ASF.

W trakcie szkolenia omówione były następujące tematy przygotowane przez pracowników Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii:

• Afrykański Pomór Świn - zasady bioasekuracji (zabezpieczenia) stad przed chorobą; sposoby szerzenia się Afrykańskiego Pomoru Świń oraz możliwości ochrony stad przed chorobą oraz omówiono objawy, jakie powinny nasuwać podejrzenie wystąpienia ASF (prof. dr hab. Zygmunt Pejsak, PIW-PIB Puławy);
• Podstawy prawne w zwalczaniu Afrykańskiego Pomoru Świn oraz plan gotowości na wypadek wystąpienia tej jednostki chorobowej (lek. wet. Karolina Florek, Naczelnik Wydziału ds. Chorób Zwierząt Głównego Inspektoratu Weterynarii).

W szkoleniu udział wzięli, oprócz pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego) i służb weterynaryjnych woj. podkarpackiego (szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz Graniczni Lekarze Weterynarii w Korczowej i Koroszczynie), przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego; Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie; Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Rzeszowie; Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie; Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale; Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku; Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Rzeszowie; Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie; Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie; Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie; Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie; Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie; Wojewódzkich Inspektoratów Sanitarnych w Rzeszowie i Przemyślu; Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie; Zarządów Okręgowych Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Przemyślu i w Krośnie; Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej; Izby Celnej w Przemyślu, Regionalnego Związku Hodowc6w i Producentów Trzody Chlewnej w Rzeszowie; Mieleckiego Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej Tucz-Bor Sp. z 0.0. w Borowej; Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie; Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego; Nadleśnictw; Starostw i Urzędów Miast na prawach powiatu.

W załączeniu materiały szkoleniowe w formacie pdf:
Bioasekuracja ASF
Podstawy prawne zwalczania ASF

Więcej materiałów szkoleniowych skierowanych m. in. do hodowców trzody chlewnej dostępnych jest na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pod adresem http://www.wetgiw.gov.pl/719---asf-w-polsce oraz Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach http://www.piwet.pulawy.pl pod zakładką Afrykański pomór świń.


Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 12 wrzesień 2016 )
< Poprzedni
spacer

spacer